Sobota, 3 června, 2023

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Krásný dárek v podobě olivového oleje z Itálie se na vás už těší

Chcete k narozeninám, jmeninám nebo jiné příležitosti ukázat svůj dobrý vkus? Nechcete zapadnout do společenského kadlubu, jste rádi originální a hodláte překvapovat? S olivami máte velkou šanci zaujmout širokou společnost. Už jen proto, že zkoušet nové věci je lidem vlastní a platí to i v ohledu gastronomie. Máte určitě svá oblíbená jídla, ale proč jednou nepoložit základy nové tradici? Nebo si jen dopřát změnu, která je potřebná i z toho důvodu, abyste v budoucnu zbytečně nezakusili nudu a šeď.

Podle čeho vybírat tu správnou lahev?

Podobně jako u vína, chtělo by se říci! Pokud vás zajímá, jak si zvolit ten nejzajímavější olivový olej pro vaše chuťové pohárky, držte se potom doporučení zkušených. Nízká acidita a letitá reputace, to jsou dvě základní vodítka, díky nimž se jednoduše nemůžete splést. Italové to naštěstí s olivami umí a každoroční říjnová sklizeň je téměř národním svátkem. Své by o tom mohli říci i obyvatelé Apulie, regionu, na nějž celoročně dopadají sluneční paprsky v míře, jíž bychom v našich zeměpisných šířkách určitě nechtěli jenom tichounce závidět. Znáte už Frantoio Muraglia? Pokud ne, máte příležitost k seznámení, které může přerůst ve velkou lásku.

Elegantní keramická lahvička, na níž spočine váš zrak, zaujme designem, který se snad ani nedá okopírovat. Je to zaručený originál, jenž se bude na kuchyňské lince dobře vyjímat. A přitom bude nanejvýš praktický. Vaříte, smažíte, pečete nebo připravujete zeleninový salát? Otevřete lahev, zakápněte pár lžičkami a chuť bude úplně jiná. Bude to krásný dárek pro někoho blízkého, ale i dobrý doplněk do vaší domácnosti. V obou případech neuděláte chybu, že? Prohlédněte si zajímavé tipy na olivum.cz a zjistěte, kolik odstínů může mít takový olivový olej. Není to jen Arbequina nebo Picual, ale i mnoho dalších barev a chutí. Byla by škoda je neobjevovat jednu po druhé, život máme jen jeden. Vlastně je to podobné jako s tekutou révou.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články