Sobota, 3 června, 2023

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Měli jste pocit, že rovnováha mezi prací a soukromým životem není možná? Vše je o určení si priorit

Ti, kteří se sílu mocí snaží o rovnováhu v osobním i pracovním životě, se pravděpodobně snaží marně. Proč? Protože je nereálná …. Namísto ní se soustřeďte na některý z těchto denních postupů, který vám přinese uvolnění, vnitřní vyrovnání.

Ti, kteří se sílu mocí snaží o rovnováhu v osobním i pracovním životě, se pravděpodobně snaží marně. Proč? Protože je nereálná …
Ti, kteří se sílu mocí snaží o rovnováhu v osobním i pracovním životě, se pravděpodobně snaží marně. Proč? Protože je nereálná …
ZDROJ PROFIMEDIA
Pokud máte pracovní ambice, musíte přinést oběť v osobním životě
Pokud jste někdy měli pocit, že rovnováha mezi pracovním a soukromým životem není vlastně ve skutečnosti možná, možná máte pravdu. Jak informuje portál lifehack.org, bez ohledu na to, zda jste podnikatel nebo vycházející hvězda ve světě reflektorů, práce si vždy najde své místo i v osobním životě. Nebo zjednodušeně řečeno, pokud máte pracovní ambice stát se úspěšným, musíte přinést oběť v osobním životě.

Vše je o určení si priorit v daném okamžiku, ale fakta jsou fakta
Jak se říká, nelze sedět na dvou židlích. Nemůžete být skvělý ve všem současně. V překladu, pokud chcete být 100% -tní manžel / manželka, otec / matka, nemůžete sedět v práci 12 hodin denně i víkendech. Proč? Protože si svou rodinu nebudete v podstatě ani znát. Naopak, pokud chcete být stoprocentní v práci a podávat skvělé výkony, musíte práci bez ohledu na okolnosti, vždy upřednostnit. Výmluva před šéfem, u kterého a snažíte o uznání či postup, že vaše polovička má přece svůj velký den nebo narozeniny, neobstojí. Buď uděláte, co se od vás žádá nebo budete považován za toho, kdo upřednostnil rodinu, a není pro firmu. Vše je o určení si priorit v daném okamžiku, ne o nacházení rovnováhy v pracovním a osobním životě.

Mohlo by vás zajímat: Křehká generace: Počet mladých v psychologických ambulancích roste, v čem vidí východisko odbornice?

Namísto nesmyslné snahy se soustřeďte na denní postupy
Jak informuje odbornice v dané oblasti pro zmíněný internetový portál, namísto snahy o nereálný cíl, dosažení rovnováhy v pracovním a osobním životě, je třeba soustředit na 5 denních postupů. Ty vám pomohou udržet mysl soustředěnou a vyrovnanou v osobním životě mezi svými navzdory rušnému pracovnímu dni.

Zastavujte se často! Abyste si pamatovali, že jste si pro něco vybrali cestu, po které kráčíte
Jste podnikatel, co vám přináší určitou míru svobody. Vybrali jste se vlastní cestou, tím pádem jste si vybrali překážky s tím související. Nicméně, pamatujte si na to, že se leckdy můžete rozhodnout odejít z této cesty, zavřít společnost a začít znovu. Například se přestěhovat pro změnu na farmu, pokud vám to dá nový pocit svobody.

Seznamy s úkoly jsou někdy více zdrcující než užitečné. Identifikujte priority
Znáte to … Uděláte si seznam, avšak bez ohledu na to, kolik položek ze seznamu vyškrtne, každý den přibude tolik nových, že každý den máte pocit, že jste nic neudělali, nedokázali. Může to být frustrující. Namísto toho odbornice radí identifikovat si priority a soustředit se jen na ně.

Čtěte také: 3 pravidla, která by vás měla naučit matka: Tento přístup byl pro váš život klíčový, zažili jste ho i vy?

Vypište se z problému
Vyberte si jedno téma, která vás trápí, nastavte si časovač řekněme na 12 minut a pište o ní. Ventilovat se tím, že dáte průchod svým emocím. Nezáleží na tom, jak a co píšete, ale že o tom vůbec píšete. Klidně si to po sobě přečtěte, nebo hned zahoďte.

Mějte své rituály uvolnění se, vyrovnání se
20-minutová prochází lesem, se psem, pravidelný koupel se svíčkami v jede večer v týdnu a další … Cokoliv, co z vás „smyje“ problém či negativní emoci z lidí, věcí, situací, interakcí či zkušeností. Díky svému rituálu si nic z toho negativního nemusíte vzít na noc do postele.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články