Sobota, 3 června, 2023

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Vyhněte se zavodnění organismu díky užitečným radám, které vám přinášíme

ZDRAVÍ
01.10.2021
sdílej
Zavodnění organismu je problém, který sice není životu nebezpečný, ale je opravdu nepříjemným problémem, se kterým je třeba bojovat.

ZDROJ UNION
Při pohledu do zrcadla se vám něco nezdá? Máte pocit, že vaše tělo je stále větší a opuchnutejšie přesto, že váš zdravotní styl se nevymyká kontrole a žijete převážně zdravě? Problémem může být zavodnění organismu, který sice není životu nebezpečný, ale je opravdu nepříjemným nejen estetickým problémem, se kterým je třeba bojovat. Podívejte se na to, jak se můžete tohoto problému zbavit. S našimi radami vám to půjde jako po másle.

Zavodnění organismu – definice problému
Abyste problému dokázali zbavit, je dobré vědět v čem samotný proces zavodnění spočívá. Množství vody v těle je závislé na několika rozmanitých faktorů, může to být pohlaví, věk, životní aktivita ale i příjem a výdej tekutin. Vzniká zejména u té kategorie lidí, které mají sedavé zaměstnání, nízkou aktivitu a nestravují se právě ukázkově. Další příčinou může být hormonální nerovnováha. Přestože nejde o závažný problém, z dlouhodobého hlediska však může mít negativní vliv na srdce a ledviny. Když už víte, co tento problém způsobuje, měli bychom se soustředit na řešení – odvodnění organismu.

Návod jak eliminovat problém se zavodnění
Po tom jak jste se dozvěděli, co zavodnění způsobuje, je vám asi jasné, že pokud se chcete tohoto problému zbavit, musíte ve svém životním stylu něco změnit. Někomu postačí jen malá změna, jiní se musí snažit víc. Určité skupině lidí, které trápí tento problém, postačí jen volně prodejné léky na odvodnění organismu či čaj na odvodenenie organismu. Pro ty, kteří s tímto problémem bojují nadále přinášíme několik užitečných rad, které jim při boji s touto chorobou zaručeně pomohou.

Zvyšte příjem tekutin

Možná se vám tato rada bude zdát ironická a paradoxní, ale opravdu vám dokáže pomoci. Pokud se chcete zbavit otoku, musíte pít více vody. Mnozí při boji s tímto problémem udělají opak, ale pak je tělo dehydrované a začne si zásoby vody ukládat ještě intenzivněji. A to přece nechcete.

Vyvíjíte aktivitu, při které se zapotíte

Největší problematickou jednotkou při zavodnění je přebytek sodíku. Pokud se chcete zbavit této látky, která nejintenzivněji způsobuje zavodnění organismu, pojďte se. Pot vám pomáhá při termoregulaci těla a zároveň v něm vylučujete sodné ionty. Je jedno zda si zvolíte fyzickou aktivitu jako je fitko nebo běh, zda si vyberete zde relaxační jako je sauna. Důležité je, abyste potili.

Sůl – nepřítel při zavodnění

Problém se solí je asi nejznámější při zavodnění. Denně byste měli přijmout maximálně 5g soli, pokud toto množství překročíte, vytváříte si náběh na zavodnění. Vyhýbejte se přesolení jídlům, bramborovým lupínkům či hranolkům.

Nezapomínejte na vlákninu a draslík

Nejčastějším zdrojem vlákniny je ovoce, zelenina, ořechy či pohanka. Vláknina pomáhá pročišťovat organismus a jeho trávicí trakt, díky dobrému trávení se z vás pravidelně odstraní i nadbytečná voda. Draslík zase udržuje rovnováhu tekutin v těle. Proto nezapomeňte přijímat v rámci vaší stravy i tyto dvě důležité látky. Vitamíny a doplňky stravy jako draslík, či vlákniny můžete přijímat i ve formě jako volně prodejné léky na odvodňování organismu, které si bez problémů zakoupíte v lékárně.

Žijte aktivním životem

Mějte dostatek pohybu a korigujte si stravu tak, aby obsahovala všechny potřebné živiny, které vaše tělo potřebuje. Pokud se budete dostatečně hýbat, vaše tělo bude více spalovat a vylučovat, a tak se zbavíte nadměrného množství vody ve vašem organismu.

Pokud vás trápí problém zavodnění organismu, neváhejte se obrátit i na lékaře. On nejlépe zná váš zdravotní stav a snadno umí odhalit příčinu vzniku. Lékař vám může předepsat léky, které vám hradí zdravotní pojišťovna. Například zdravotní pojišťovna Union myslí na své pojištěnce, kteří mají uzavřeno zdravotní pojištění i při těchto nepříjemných problémech.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články