Sobota, 3 června, 2023

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

S pomocí internetu se vám podaří najít práce i po padesátce radí Personalistka.cz

Možná vám dal zaměstnavatel z nějakého důvodu výpověď, možná jednoduše společnost zkrachovala, zanikla, a vy jste nezaměstnaní. Takových lidí je spousta. Jenomže vám je přes 50 let, a máte strach, že se zařadíte do velké skupiny uchazečů o práci podobného věku, kteří jsou na úřadě práce. Nezoufejte. Buďte aktivní a najít práci se vám jistě podaří, doplňuje usměvavá slečna Pavlína z oblíbeného job portálu Personalistka.cz.

Aktualizujte svůj životopis a rozešlete jej mnoha zaměstnavatelům

Na internetových stránkách portálu Personalistka.cz najdete spoustu nabídek inzerce práce, která by se vám mohli líbit. Pokud žijete v místě, kde práce příliš není, zkuste pracovat přes internet. U každé práce se budete učit něco nového, tak proč ne teď. Spousta firem hledá překladatelky, účetní, korektorky textů, osoby, které budou tvořit popisky ke zboží e-shopům, nebo třeba psát články o výrobcích firmám a mnohé další. Pokud umíte gramatiku, umíte dávat dohromady věty a souvislé odstavce, zkuste toho využít, přestože jste doteď jen spali dopisy přátelům, nebo vzkazy na sociálních sítích svým spolužákům.

To, jak by měl životopis vypadat, najdete na internetu. Stačí zadat do vyhledávače „životopis vzor“ a ihned se vám zobrazí aktuální vzory i různé rady, na co v životopise nezapomenout, jak jej upravit, co neuvádět…

Svěřte se přátelům a poptejte se po práci

Nemusíte spoléhat jen na oficiální inzeráty. Mnohdy se stává, že firmy – certifikace firem o novém zaměstnanci uvažují, nebo se chystají jej přijmout, ale stále to odkládají, není, kdo by si vzal na starost právě vytvoření inzerátu a jeho zveřejnění. Obvolejte nebo obešlete SMS své přátele a zeptejte se na novou práci. Třeba bude někdo vědět, kde by byly vaše ruce potřeba. Ideální je v případě potřeby vzít na chvíli i práci, která vás příliš nemotivuje, ale pomůže vám přečkat čas, než se objeví něco, co děláte rádi.

Buďte pozitivní a věřte, že práce bude. Tu chvilku doma berte jako příjemný relax než budete zase muset denně do práce.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články